VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici” VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici”
Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B Marius Marin a înscris un gol pentru Pisa în Serie B
Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO Flacăra olimpică a fost predată oficial de Grecia organizatorilor francezi ai JO
EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm EXCLUSIV | „Ce fundaşi centrali sunt ăştia!?”. Dinamo, făcută praf în urma unei faza care putea să o coste enorm
VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu” VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu”
Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | HAALAND FACE DIN NOU SPECTACOL, IAR DORTMUND CÂŞTIGĂ CATEGORIC CU KOLN. PUŞTIUL-MINUNE AL NORVEGIEI A REUŞIT „DUBLA” ÎN 10 MINUTE

Bundesliga Publicat pe 25 ian 2020

Dortmund s-a impus la scor, 5-1 cu FC Koln, într-un meci din etapa a 19-a din Bundesliga transmis în direct de Look Plus. Gazdele au început cu Haaland pe bancă, iar Guerreiro a lovit încă din primul minut, după care Reus a majorat diferenţa, din minutul 29.

La scurt timp după pauză, puştiul minune al Angliei, Jadon Sancho a făcut 3-0, în minutul 48, după care oaspeţii au redus din handicap prin Uth, în minutul 65. Imediat după reuşita lui Koln, Lucien Favre a mutat şi l-a introdus pe Haaland pe teren în locul lui Thorgan Hazard. Iar norvegianul şi-a intrat imediat în rol şi a făcut spectacol. A marcat mai întâi în minutul 77, după care a închis tabela exact 10 minute mai târziu.

Dortmund face acum 36 de puncte şi vine pe locul 3, egalând-o pe Bayern în clasament. Bavarezii au însă un golaveraj superior şi un meci mai puţin disputat. Lider este în continuare Leipzig, care are 40 de puncte, De cealaltă parte, Koln are doar 20 de puncte şi este în acest moment a 13-a în Bundesliga.