Un fotbalist francez care s-a retras din cauza accidentărilor dă în judecată Pfizer şi BioNTech Un fotbalist francez care s-a retras din cauza accidentărilor dă în judecată Pfizer şi BioNTech
Mitică Dragomir ar face revoluţie la Rapid în rolul de preşedinte: ”Aş face selecţie pe banii mei. Dacă nu, să fiu răstignit pe Arcul de Triumf!” Mitică Dragomir ar face revoluţie la Rapid în rolul de preşedinte: ”Aş face selecţie pe banii mei. Dacă nu, să fiu răstignit pe Arcul de Triumf!”
VIDEO | Dinamo - FC Voluntari, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare VIDEO | Dinamo - FC Voluntari, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare
VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers
VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie
VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie

VIDEO | Istvan Kovacs, contestat pentru o greşeală mare: "Aşa ceva nu vezi nici în Sudan!"

Europa League Publicat pe 19 feb 2021

Istvan Kovacs (36 de ani) a devenit ţinta portughezilor de la Braga pentru o decizie controversată luată în minutul 50 al meciului pierdut de aceştia pe teren popriu, 0-2 cu Roma, joi seară, în 16-imile de finală ale Europa League.

După cinci minute scurse din repriza a doua, romanul Ibanez l-a faultat în careu pe Sporar, la scorul de 1-0 pentru oaspeţi, dar nici Kovacs, nici oamenii din camera VAR nu au considerat că intrarea este în neregulă şi au lăsat jocul să continue.
Decizia, venită la 1-0 pentru AS Roma, a provocat furie în tabăra portughezilor: "Un arbitraj aşa de înzestrat al domnului arbitru român Istvan Kovacs, în şaisprezecimile de finală din Europa League? Aşa ceva nu există nici în Sudan, ce să mai vorbim de o competiţie europeană. Incredibil!", a transmis Alexandre Carvalho, directorul de comunicare al clubului, completat de antrenorul Carlos Carvalhal:  "Jucătorii mei au făcut din nou un meci mare! Au fost două echipe grozave pe teren şi o brigadă de arbitri cu o prestaţie slabă, mult sub nivelul fotbaliştilor. Un astfel de duel merita un arbitraj mai bun".