Seară de Cannes la Cinemaraton dedicată regizorului Cristian Mungiu Seară de Cannes la Cinemaraton dedicată regizorului Cristian Mungiu
E gata! Transferul lui Marius Ştefănescu de la Sepsi se face! Patronul a făcut anunţul: ”A sosit vremea!” E gata! Transferul lui Marius Ştefănescu de la Sepsi se face! Patronul a făcut anunţul: ”A sosit vremea!”
Un fotbalist francez care s-a retras din cauza accidentărilor dă în judecată Pfizer şi BioNTech Un fotbalist francez care s-a retras din cauza accidentărilor dă în judecată Pfizer şi BioNTech
Mitică Dragomir ar face revoluţie la Rapid în rolul de preşedinte: ”Aş face selecţie pe banii mei. Dacă nu, să fiu răstignit pe Arcul de Triumf!” Mitică Dragomir ar face revoluţie la Rapid în rolul de preşedinte: ”Aş face selecţie pe banii mei. Dacă nu, să fiu răstignit pe Arcul de Triumf!”
VIDEO | Dinamo - FC Voluntari, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare VIDEO | Dinamo - FC Voluntari, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare
VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers

VIDEO | Mihăilă a reuşit primul gol pentru Parma, în meciul cu Lazio, din Cupa Italiei

Serie A Publicat de Andrei Ionascu pe 22 ian 2021

Valentin Mihăilă a înscris singurul gol al Parmei în meciul din deplasare cu Lazio, scor 2-1, în optimile de finală ale Cupei Italiei, în direct pe Look Sport+. Este prima reuşită pentru mijlocaşul român în Italia, după transferul de la Universitatea Craiova.

Valentin Mihăilă a fost înlocuit în minutul 90+2, în timp ce Ştefan Radu a fost doar rezervă pentru Lazio.

Lazio a deschis scorul în minutul 23, prin Parolo. În minutul 72, Mihăilă a trimis mingea în bară, cu o lovitură de cap.

Valentin Mihăilă a egalat în minutul 83, cu un şut din interiorul careului.

Lazio a reuşit calificarea în sferturile de finală ale Cupei după autogolul portarului Colombi, din minutul 90.

În runda următoare, Lazio va întâlni Atalanta.

Rezumatul meciului

Valentin Mihăilă este titular în premieră pentru Parma în meciul din deplasare cu Lazio, transmis în direct pe Look Sport+, în optimile de finală ale Cupei Italiei. În schimb, fundaşul Ştefan Radu este rezervă pentru Lazio.

Valentin Mihăilă (20 de ani) este la al patrulea meci în tricoul Parmei, după transferul de la Universitatea Craiova.

Învingătoarea din meciul Lazio - Parma va juca împotriva Atalantei în sferturile de finală ale Cupei Italiei.