VIDEO | Dinamo - FC Voluntari, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare VIDEO | Dinamo - FC Voluntari, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare
VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers
VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie
VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV

VIDEO | Rangers - Lech Poznan 1-0. Rezerva Morelos i-a salvat pe scoţieni. Ianis Hagi, o nouă evoluţie modestă

Europa League Publicat pe 29 oct 2020
Glasgow Rangers s-a impus greu în faţa lui Lech Poznan, 1-0, într-un meci din grupa D din Europa League.

Cu Ianis Hagi titular, Rangers a avut o primă repriză şterarsă, în care nu a reuşit să marcheze. Hagi a ieşit la rampă în debut, după o pasă de la Roofe, însă şutul său din interiorul careului a trecut mult pe lângă poartă. Polonezii nu s-au mulţumit doar să se apere şi au contat şi în atac, irosind cel puţin două situaţii în primele 45 de minute.

După pauză, Steven Gerrard a mutat decisiv. Fosta legendă a lui Liverpool l-a introdus în minutul 62 pe columbianul Alfredo Morelos în locul lui Roofe. Doar 6 minute mai târziu, sud-americanul a marcat unicul gol al meciului, la o fază tipic britanică, reluând cu capul imparabil, din apropiere, după o centrare de la Barisic.

În schimb, Ianis Hagi a avut o nouă evoluţie ştearsă, iar asta l-a costat. În minutul 69, Gerrard l-a înlocuit pe român cu sud-africanul Bongani Zungu, nemulţumit de jocul acestuia.

După două meciuri jucate în grupa D, Rangers este pe locul secund. Scoţienii au 6 puncte din 6 şi golaveraj 3-0, însă sunt devansaţi de Benfica. Portughezii au învins-o în această seară pe Standard Liege cu scorul de 3-0 şi sunt lideir cu 6 puncte şi cu un golaveraj de invidiat, 7-2.