Hermannstadt - Universitatea Craiova, de la 21:45 pe Look Sport+. Echipele de start Hermannstadt - Universitatea Craiova, de la 21:45 pe Look Sport+. Echipele de start
Victorie la scor de neprezentare pentru Chelsea, în deplasare, cu Burnley Victorie la scor de neprezentare pentru Chelsea, în deplasare, cu Burnley
VIDEO | Ploaie de goluri în FC Botoşani - UTA Arad. ”Bătrâna Doamnă” nou-promovată a produs surpriza VIDEO | Ploaie de goluri în FC Botoşani - UTA Arad. ”Bătrâna Doamnă” nou-promovată a produs surpriza
Reacţia care îl vizează în mod direct pe Ianis Hagi: ”M-am săturat să tot aud oameni care au o problemă” Reacţia care îl vizează în mod direct pe Ianis Hagi: ”M-am săturat să tot aud oameni care au o problemă”
Dinamo trebuie să schimbe de urgenţă ceva. De ce nu se integrează fotbaliştii spanioli Dinamo trebuie să schimbe de urgenţă ceva. De ce nu se integrează fotbaliştii spanioli
O nouă victorie pentru Răzvan Lucescu! Gomis a făcut spectacol pentru Al Hilal O nouă victorie pentru Răzvan Lucescu! Gomis a făcut spectacol pentru Al Hilal

Liverpool Publicat de Daian Cutu pe 25 aug 2020

Liverpool a terminat la egalitate, scor 2-2, în al doilea meci de verificare al verii, contra celor de la RB Salzburg, campioana Austriei.

Cei de la Salzburg au produs surpriza la pauză şi au intra tla cabine cu 2-0. Zambianul Daka a reuşit ”dubla”, deşi pe teren s-au aflat la Liverpool aproape toate numele grele, în frunte cu Salah, van Dijk sau Firmino.

Klopp a mizat în actul secund pe tineri, iar energia lor a dat roade. Tânărul atacant englez Rhian Brewster a marcat rapid două goluri, care au pecetluit scorul final.

Un moment de panică s-a produs în minutul 54, când van Dijk s-a ciocnit violent de un adversar. Starul olandez a ieşit de pe teren plin de sânge, fiind înlocuit cu Nathaniel Phillips.