Toni Petrea a prefaţat partida cu UTA. Ce spune antrenorul despre varianta Dan Petrescu selecţioner Toni Petrea a prefaţat partida cu UTA. Ce spune antrenorul despre varianta Dan Petrescu selecţioner
VIDEO | Chindia – CFR Cluj 0-1, ACUM, în direct pe Look Sport+ şi PrimaPlay! Campioana deschide scorul la o fază controversată VIDEO | Chindia – CFR Cluj 0-1, ACUM, în direct pe Look Sport+ şi PrimaPlay! Campioana deschide scorul la o fază controversată
Încă o victorie categorică pentru Mircea Lucescu în Ucraina. Rivala Şahtior rămâne însă lider Încă o victorie categorică pentru Mircea Lucescu în Ucraina. Rivala Şahtior rămâne însă lider
Veste grozavă pentru FCSB! Florinel Coman ar putea reveni pe teren cu UTA. ”A făcut o investigaţie suplimentară, se pare că lucrurile sunt ok” Veste grozavă pentru FCSB! Florinel Coman ar putea reveni pe teren cu UTA. ”A făcut o investigaţie suplimentară, se pare că lucrurile sunt ok”
Lionel Messi, afectat de celebritate. "Uneori aş vrea să trec neobservat" Lionel Messi, afectat de celebritate. "Uneori aş vrea să trec neobservat"
NBA cere jucătorilor şi personalului cluburilor să se vaccineze cu a treia doză până la 17 decembrie NBA cere jucătorilor şi personalului cluburilor să se vaccineze cu a treia doză până la 17 decembrie

VIDEO | Wolfsburg - Bayern Munchen 2-3. Campioana en-titre se întoarce cu 3 puncte din bârlogul „lupilor”

Bundesliga Publicat pe 17 apr 2021

Bayern Munchen s-a impus cu scorul e 3-2 în derby-ul cu Wolfosburg, în deplasare, reuşind să-şi consolideze poziţia de lider în Bundesliga. Meciul a fost transmis pe Look Sport 2.

Eliminată din Europa de PSG, Bayern a rămas cu să se lupte pe plan intern, acolo unde e favorită la un nou titlu. Dar pentru asta avea de trecut şi peste hopul Wolfosburg, o echipă grea din Bundesliga, nu întâmplător aflată pe locul 3 înaintea meciului.

Bavarezii au început în stil de mare echipă, iar Musiala a deschis scorul relativ repede, după primul sfert de oră de joc. Fostul parizian Choupo-Moting şi-a făcut şi în acest meci datoria şi a dus scorul la 2-0 pentru Bayern, din minutul 24.

Gazdele au reuşit să reintre în joc din minutul 35, când atacantul olandez Wout Weghorst a redus din handicap, însă campionii Germaniei au refăcut diferenţa după doar două minute de joc, când Musiala a făcut „dubla”. Dar Wolfsburg nu a abandonat, iar la 10 minute după reluare a marcat din nou prin Philipp, pentru 2-3. Acesta avea de altfel să fie şi rezultatul final.

După acest succes, Bayern Munchen se desprinde la 7 puncte de următoarea clasată, Leipzig, care însă are un meci mai puţin judecat. Bavarezii au acum 68 de puncte, faţă de cele 61 ale est-germanilor. Pe locul 3 rămâne Wolfsburg, chiar dacă a fost învinsă azi. „Lupii” au 54 de puncte în acest moment, cu unul mai mult decât ocupanta poziţiei a patra, Frankfurt.