VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu” VIDEO | Zeljko Kopic a spus lucrurilor pe nume. ”E foarte greu”
Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV Scouting-ul lui Dinamo, distrus după partida cu FC Voluntari: „Au urmărit 2000 şi au luat 10 care sunt morţi toţi” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | ”Rezultatul nu cred că mulţumeşte pe cineva”. Florin Pîrvu, dezamăgit de remiza cu Dinamo VIDEO | ”Rezultatul nu cred că mulţumeşte pe cineva”. Florin Pîrvu, dezamăgit de remiza cu Dinamo
”E foarte greu. Zici că suntem blestemaţi”. Amzăr nu îşi explică situaţia de la Dinamo ”E foarte greu. Zici că suntem blestemaţi”. Amzăr nu îşi explică situaţia de la Dinamo
 EXCLUSIV | Pleşca a taxat-o imediat pe Dinamo, după egalul cu Voluntari. „E inacceptabil! Dacă retrogradează e pe mâna lor” EXCLUSIV | Pleşca a taxat-o imediat pe Dinamo, după egalul cu Voluntari. „E inacceptabil! Dacă retrogradează e pe mâna lor”
Voluntariul e tare la volei! Echipa de fete e campioană în premieră Voluntariul e tare la volei! Echipa de fete e campioană în premieră

AC Milan şi-a salvat dramatic poziţia de lider în Serie A. ”Diavolii” au marcat golul decisiv în minutul 92

AC Milan Publicat de Emanoil Ursache pe 24 dec 2020

AC Milan a tremurat serios în etapa a 14-a din Serie A. Milanezii au câştigat acasă cu scorul de 3-2 în faţa celor de la Lazio, unde Ştefan Radu a fost integralist.

Golurile reuşite de Rebic (min. 10) şi Calhanoglu (min. 17) păreau să le facă meciul uşor milanezilor, însă s-a demonstrat încă o dată că 2-0 este cel mai periculos scor din fotbal. Romanii au marcat ulterior prin Alberto (min. 28) şi Immobile (min. 59) şi au restabilit egalitatea la doi.

Până în minutul 92, AC Milan pierduse locul 1 în Serie A, în favoarea rivalei Inter Milano, însă Hernandez le-a adus prin golul său cele trei puncte elevilor lui Stefano Pioli.

Ciprian Tătăruşanu a fost rezervă neutilizată.