VIDEO | BREMEN PIERDE DRAMATIC CU HOFFENHEIM ȘI RĂMÂNE FĂRĂ NICIUN PUNCT ÎN BUNDESLIGA - LOOKSPORT
Bundesliga Noutăți Video

Hoffenheim a câștigat pe final meciul cu Werder Bremen și obține prima victorie în acest început de sezon în Bundesliga. Oaspeții au marcat primii, prin Fullkrug, în minutul 44, dar gazdele au avut nevoie de mai puțin de 5 minute, în repriza secundă, pentru a răsturna situația pe tabelă. Mai întâi a egalat Bicakcic, în minutul 54, iar Bebou a făcut 2-1 după patru minute.

Finalul a fost dramatic. Mai întâi, oaspeții au restabilit egalitatea prin Osako, în minutul 81, dar fundașul Pavel Kaderabek a fost decisiv, cu 3 minute înainte de sfâșitul partidei, când a marcat pentru 3-2 și le-a adus victoria celor de la Hoffenheim.

După două etape, Hoffenheim este pe locul 10 cu 3 puncte, în timp ce Werder Bremen nu se simte deloc bine. Oaspeții de azi nu au niciun punct și se află pe pe antepenultimul loc, la egalitate perfectă cu Paderborn și fără absolut niciun punct.