FOTO | Ronaldo, reacţie imediată pe site-urile de socializare după victoria Realului din El Clasico FOTO | Ronaldo, reacţie imediată pe site-urile de socializare după victoria Realului din El Clasico
”Chiar dacă în prima repriză am cam fost lipsiţi de inspiraţie, nu cred că victoria poate fi pusă la îndoială”. Laszlo Balint aduce prima victoriei a celor de la UTA pe noua arenă ”Chiar dacă în prima repriză am cam fost lipsiţi de inspiraţie, nu cred că victoria poate fi pusă la îndoială”. Laszlo Balint aduce prima victoriei a celor de la UTA pe noua arenă
Se anunţă spectacol în Liga 2. Petrolul - FC ”U” Craiova, duminică, ora 15:00, în direct pe Look Sport+ Se anunţă spectacol în Liga 2. Petrolul - FC ”U” Craiova, duminică, ora 15:00, în direct pe Look Sport+
Veste uriaşă pentru Marius Şumudică! Tehnicianul român a primit o sancţiune mai blândă Veste uriaşă pentru Marius Şumudică! Tehnicianul român a primit o sancţiune mai blândă
Koeman dă vina pe VAR, pentru eşecul cu Real Madrid. ”Din punctul meu de vedere au influenţat clar rezultatul final al meciului” Koeman dă vina pe VAR, pentru eşecul cu Real Madrid. ”Din punctul meu de vedere au influenţat clar rezultatul final al meciului”
”Sunt unii care fac marcaj la mine, dar depăşesc limita”. Sergio Ramos a explicat cel mai delicat moment din El Clasico ”Sunt unii care fac marcaj la mine, dar depăşesc limita”. Sergio Ramos a explicat cel mai delicat moment din El Clasico

Zlatan Ibrahimovic, reacţie genială după ce a reuşit o dublă pentru AC Milan, la aproape 39 de ani: "Sunt ca Benjamin Button: m-am născut bătrân, dar voi muri tânăr"

AC Milan Publicat pe 22 sep 2020

Atacantul Zlatan Ibrahimovici s-a comparat cu personajul de film Benjamin Button, după ce a adus victoria echipei AC Milan, scor 2-0, în meciul cu Bologna, din campionatul Italiei.

"Dacă aveam 20 de ani, aş fi marcat patru goluri, dar am 39 (n.r - la 3 octombrie). Sunt ca Benjamin Button: m-am născut bătrân, dar voi muri tânăr", a spus el.

Formaţia AC Milan, cu portarul Ciprian Tătăruşanu pe banca de rezerve, a învins, luni, pe teren propriu, echipa Bologna, scor 2-0, în prima etapă din campionatul Italiei.

Golurile au fost marcate de Zlatan Ibrahimovici, în minutele 35 şi 51 - ultimul din penalti.

Bologna a avut un jucător eliminat în minutul 88.